środa, 30 stycznia 2013

Pielęgnacja włosów - domowe SPA


Wiecie jak zachowuje się po powrocie od fryzjera? Jakbym dostała nową duszę. Nagle mam ochotę się umalować. Otwieram szafę przekopuję się przez swoje rzeczy, fajnie się ubieram. Wiem, wiem faceci patrzą wtedy na nas jak na wariatki. Zwróciłyście uwagę, że kiedy wracamy od fryzjera czujemy się jak modelki, 10 razy przeglądamy się w lustrze, poprawiamy włosy, choć już są ułożone. Zdrowe włosy to błyszczące włosy i właśnie takie sprawiają, że czujemy się piękniejsze i bardziej  pewne siebie. Nie wystarczy jednak, odwiedzić fryzjera, aby móc pochwalić się ładną fryzurą. Oczywiście przy możliwościach dzisiejszych fryzjerów, nowej technologii, innowacyjnych metodach i kosmetykach, nasze włosy mogą błyszczeć. Pytanie tylko czy każdą z nas na to stać? Ceny są przeważnie bardzo wysokie. Komórki włosów należą do tych szybkiego podziału. Ich stan odzwierciedla zmiany zachodzące w organizmie. Jeśli więc dzieje się w nim coś złego, stan włosów także nie jest najlepszy. Zacznij od tego skąd bierze się zły stan naszych włosów. To, co jemy ma ogromny wpływ na naszą skórę, paznokcie i włosy. Jeśli w twojej diecie brakuje odpowiedniej ilości mikroelementów i witamin, włosy stają się matowe, łamliwe, szorstkie w dotyku oraz łatwo wypadają.
Która z nas nie chce mieć pięknych włosów, niczym z reklamy? Niestety, ponieważ zabiegi wydają nam się bardzo drogie, później przychodzi myśl, że brakuje nam czasu… ostatecznie tłumaczymy to brakiem pieniędzy. Z pewnością znacie proste przepisy, tak to znów przepisy naszych babć. J Nie ma jednego złotego środka na włosy, jednej recepty, która sprawi, że włosy staną się idealne. Zupełnie jak nie ma jednego rodzaju włosów. Niezbędne do prawidłowego rozwoju włosów pierwiastki znajdziesz w żółtkach jaj, otrębach pszennych, soi, czy płatkach owsianych. Produkty te zawierają cystynę - aminokwas wchodzący w skład włosa. Jeśli chcesz mieć piękne włosy w twojej diecie nie powinno zabraknąć takich pierwiastków jak:

• cynku - znajdziesz go w żółtym serze, pełnoziarnistym pieczywie, pestkach dyni, ostrygach i jajach; brak cynku powoduje matowienie i wypadanie włosów.

• żelaza - bogate w żelazo produkty to szpinak, żółtko kurze, orzechy włoskie, natka pietruszki, czerwone mięso, wątróbka, fasola, suszone morele - pierwiastek odżywia komórki macierzy włosa, gdy go brakuje włosy stają się słabe, wypadają.

• miedzi - działa wzmacniająco na strukturę włosa. Niedobór tego pierwiastka powoduje przebarwienia i rozdwajanie się końcówek. Znajdziesz ją w owocach morza, skorupiakach, brązowym ryżu, mięsie (zwłaszcza wątróbce), ziarnach owsa i pszenicy, awokado i migdałach.

Maski, odżywki, balsamy
Pielęgnacja włosów wymaga działania wielopoziomowego. Co to oznacza? Począwszy od naszej diety i stylu życia, skończywszy na pielęgnacji. Nie musisz mieć bardzo zniszczonych włosów, żeby rano przestraszyć się swojej fryzury w lusterku. Znacie takie stwierdzenie, że jeśli wstanie się z czupryną tzn., że się nie wyspałyśmy. Tak reagują niezbadane włosy. Pamiętajmy, tak właśnie sygnalizuje nam organizm, że coś jest nie tak. Nie bójmy się używać kosmetyków, zwracajmy uwagę na odpowiednie dobranie ich do rodzaju włosów. Co zyskujemy? Włosy nie tracą wilgoci, kosmetyki je wygładzają i nabłyszczają, a także chronią przed uszkodzeniami. Na sklepowych półkach znajdziesz całą gamę masek. Ważne jest, aby stosować je sumiennie, regularnie. Jeśli farbujesz włosy, używaj farb bez amoniaku. Farby te są łagodniejsze, możesz również zakupić profesjonalną farbę w hurtowni. Jednak, jeśli na taką Cię stać, dorzuć do swojej frajdy parędziesiąt złotych i udaj się do salonu. Wiele z nas farbuje sobie włosy same. Cenna rada, Pamiętaj!!! Aby farbować tylko odrosty. Nie nakładaj farby na te partie włosów, które zachowały kolor.
Częste stosowane lokówki, prostownicy i suszarki, przyczynia się do złego stanu naszych włosów. Staraj się korzystać z nich jak najrzadziej. Jeśli nie musisz natychmiast po umyciu włosów wyjść z domu, wytrzyj je ręcznikiem. Kiedy ci jednak przeszkadzają mocno wilgotne włosy podsusz je tylko trochę, pozwalając, aby same wyschły. Co możemy zrobić dla naszych włosów?

ODŻYWIAJMY JE:
W umyte i spłukane włosy wcieramy ampułkę z ceramidami, aminokwasami, olejkami, eterycznymi. Mogą to być np: olejki z pomarańczy czy lawendy. Taki masaż powinien trwać od 10 do 25 minut. Po jego zakończeniu owijamy głowę ręcznikiem i przez 15 min ogrzewamy je suszarką. Zabieg ten warto wykonywać wieczorem, aby odżywka mogła działać całą noc.

WALCZMY Z ŁUPIEŻEM:
Stosując okłady z majonezu rozmarynowego. Jak wykonać taki zabieg? Powoli mieszamy żółtko, 25 g oleju ze słodkich migdałów i ½ łyżeczki olejku rozmarynowego. Taka miksturę wcieramy w suche włosy i skórę głowy. Następnie głowę owijamy folią i ręcznikiem. Całość trzymam 30 minut, i spłukujemy.

NIE DAJMY IM WYPADAĆ:
Zastosujmy napar z pokrzyw. Suszone liście pokrzywy zalej filiżanką wrzątku. Po naciągnięciu i ostudzeniu płuczemy włosy. Uwaga!!! Nie stosuj świeżych pokrzyw gdyż zabarwiają włosy na zielono!

Wyglądamy tak jak o siebie dbamy! Żyjmy zgodnie z tym przysłowiem. Szanujmy swoje ciało, a ono odwdzięczy się nam tym, co najlepsze. Odbicie w lustrze przestanie straszyć, a ty poczujesz się piękna, nie tylko wtedy, kiedy wychodzisz od fryzjera.



Pozdrawiam,
Wasza Ewa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz